Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Utworzono dnia 11.03.2020

Drodzy Czytelnicy uprzejmie informujemy, że

Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie

będzie zamknięta w dniach

od 12 marca 2020 r.  do ODWOŁANIA

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin, bibliotek oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

czytaj dalej... na temat: DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

Zmiany godzin otwarcia biblioteki

Utworzono dnia 24.02.2020

Drodzy Czytelnicy,

informujemy,że od dnia 1 marca 2020 r.ulega zmianie czas pracy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mędrzechowie.

Nowe godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek: 8.00-16.00
wtorek:8.00-16.00
środa: 8.00-16.00
czwartek:8.00-16.00
piątek 8.00-18.00
sobota: nieczynna

czytaj dalej... na temat: Zmiany godzin otwarcia biblioteki

Program MKiDN Partnerstwo dla książki- CZTERY PORY BIBLIOTEKI

Utworzono dnia 31.12.2019

Nasza Biblioteka zakończyła realizacje projektu w ramach Programu MKiDN Partnerstwo dla książki pn. CZTERY PORY BIBLIOTEKI,. który  zgodnie z założeniami  został podzielony na  na cztery części:

"RADOŚĆ CZYTANIA" , "CZYTAMY AKTYWNIE", "JESIENNA ZADUMA Z HISTORIĄ", "NA POWAŻNIE I Z HUMOREM".

Projekt adresowany  był do wszystkich grup wiekowych.

czytaj dalej... na temat: Program MKiDN Partnerstwo dla książki- CZTERY PORY BIBLIOTEKI

Gminny Konkurs Historyczny

Utworzono dnia 16.12.2019

Historia jest nauczycielką życia. Analizując przeszłość można nie tylko wiele dowiedzieć się o teraźniejszości, ale także o przyszłości.  Historia lokalna to ważne pole poznawania przeszłości. Znajomość dziejów naszego regionu czy lokalnej społeczności niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to wspaniałe narzędzie budowania tożsamości i poczucia przynależności mieszkańców, budowanie tożsamości i poczucia przynależności mieszkańców  do danej zbiorowości.

To dzięki pokazywaniu dawnych wydarzeń w bardzo konkretnej przestrzeni możliwe jest zbliżenie się do historii – nierzadko jest to pierwszy krok do zainteresowania się na poważnie tym, co było kiedyś. 

Mając  na celu budzenie zainteresowania młodego pokolenia walką Polaków o niepodległość podczas II wojny światowej  w ramach realizacji projektu "CZTERY PORY BIBLIOTEKI"  w Szkole Podstawowej w Mędrzechowie odbył się  organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mędrzechowie Gminny Konkurs Historyczny "Gmina Mędrzechów w okresie okupacji hitlerowskiej".Istotą konkursu było  kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez poznawanie historii lokalnej, a także zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w obronie ojczyzny.

czytaj dalej... na temat: Gminny Konkurs Historyczny

WYOBRAŹNIA – MARZENIA – ROZWÓJ. Spotkania autorskie z Pawłem Kopijerem

Utworzono dnia 31.10.2019

21 października 2019 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie zorganizowała spotkania autorskie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Woli Medrzechowskiej  oraz w Szkole Podstawowej w Mędrzechowie z  Pawłem Kopijerem –  przedsiębiorcą, menedżerem, ekspertem w zarządzaniu rozwojem ludzi w organizacji,  wykładowcą wielu uczelni i prelegentem na setkach konferencji, a przede wszystkim człowiekiem kultury.  Paweł Kopijer tworzy, pisze, uczy, inspiruje i  sięga po kolejne marzenia. Kanwą dla spotkania była powieść pt. „Mrok we krwi”, I tom serii Kroniki Dwuświata, będącej klasyczną fantastyką w klimacie magii i miecza ...i spełnieniem jednego z marzeń autora.

 

Spotkanie sfinansowano w ramach projektu „CZTERY PORY BIBLIOTEKI” realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.

czytaj dalej... na temat: WYOBRAŹNIA – MARZENIA – ROZWÓJ. Spotkania autorskie z Pawłem Kopijerem

"Kraszewski. Komputery dla bibliotek"

Utworzono dnia 01.12.2019

Nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Instytutu Książki w wysokości 13 000 zł. Dzięki dofinansowaniu zakupiliśmy dwa  laptopy , dwa komputery stacjonarne oraz oprogramowanie do nich, tablety, drukarkę laserową, czytniki  kodów kreskowych oraz zestawy robotów edukacyjnych.

czytaj dalej... na temat: "Kraszewski. Komputery dla bibliotek"

Piknik Czytelniczy i międzypokoleniowe spotkanie z Ewą Chotomską

Utworzono dnia 05.10.2019

3 października mędrezchowską  bibliotekę odwiedziła Ewa Chotomska znana głównie jako ciotka Klotka z legendarnego programu telewizyjnego „Tik-Tak”.

Ewa Chotomska była scenarzystką programów telewizyjnych – Tik i Tak, Fasola, Domowe przedszkole i Młynek, jest również założycielką dziecięcego zespołu „Fasolki” oraz autorką znanych dziecięcych piosenek m.in.: „Mydło lubi zabawę”, „Myj zęby”, „Moja fantazja”.

Uczestnicy spotkania mogli poznać Ewę Chotomską jako autorkę opowiadań i wierszy dla dzieci, które zdobyły uznanie i są chętnie czytane przez najmłodszych czytelników. W trakcie spotkania autorka czytała fragmenty swoich książek, zadawała zagadki oraz wspólnego z dziećmi śpiewała piosenki Fasolek . Na zakończenie spotkania były wspólne zdjęcia i pamiątkowe autografy.

Spotkanie sfinansowano w ramach projektu „CZTERY PORY BIBLIOTEKI” realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”.

czytaj dalej... na temat: Piknik Czytelniczy i międzypokoleniowe spotkanie z Ewą Chotomską

„Niezwykły w swej zwykłości” - Wielki Aktor w Mędrzechowie

Utworzono dnia 05.10.2019

Różne oblicza Mariana Dziędziela poznali uczestnicy spotkania  „…trza być w butach na weselu…”, które odbyło się we wtorek,  1 października .  Ci, którzy przyszli do sali domu ludowego w Mędrzechowie,  przeżyli kilkadziesiąt niezapomnianych minut z wielkim artystą. Spotkanie z Marianem Dziędzielem było świetną dawką pozytywnej energii i relaksem.

czytaj dalej... na temat: „Niezwykły w swej zwykłości” - Wielki Aktor w Mędrzechowie

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 18

W tym miesiącu: 45

W poprzednim miesiącu: 59

Wszystkich: 2699