Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie

Program MKiDN Partnerstwo dla książki- CZTERY PORY BIBLIOTEKI

Utworzono dnia 31.12.2019

Nasza Biblioteka zakończyła realizacje projektu w ramach Programu MKiDN Partnerstwo dla książki pn. CZTERY PORY BIBLIOTEKI,. który  zgodnie z założeniami  został podzielony na  na cztery części:

"RADOŚĆ CZYTANIA" , "CZYTAMY AKTYWNIE", "JESIENNA ZADUMA Z HISTORIĄ", "NA POWAŻNIE I Z HUMOREM".

Projekt adresowany  był do wszystkich grup wiekowych. W ramach zaplanowanych działań:

-przeprowadzono X jubileuszowy Konkurs Recytatorski pn." Co mi w duszy gra", którego celem było m.in. rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich,  rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. 

- zorganizowano spotkania autorskie połączone z warsztatami dziennikarskimi z Krzysztofem Koziołkiem- autorem  powieści sensacyjnych i Pawłem Kopijerem - autorem powieści fantasy, a także "Noc detektywów w bibliotece" połączoną ze spotkaniem autorskim z Dariuszem Rekoszem autorem prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz spotkania autoskie z Melanią Kapelusz, 

- odbył sie Piknik Czytelniczy z Biblioteką i Przyjaciółmi -  który miał na celu promocję książek i czytelnictwa wśród całych rodzin, integrację międzypokoleniową, a także promocję Biblioteki. Podczas pikniku zorganizowano   spotkanie autorskie z Ewą Chotomską – autorką książek dla dzieci i  tekstów piosenek. 

-  zorganizowany został  konkurs na opowiadanie historyczne, wystawa "Mędrzechowskie drogi do wolności" połączona z konkursem wiedzy na temat historii gminy Mędrzechów podczas okupacji hitlerowskiej, którego uczestnikami byli uczniowie klas VII-VII z terenu gminy,  oraz   widowisko słowno - muzyczne z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej "W hołdzie wolności" z udziałem Seniorów, Młodzieży i Orkiestry Dętej działającej przy bibliotece.  Filia Biblioteczna  prowadziła w Publicznym Przedszkolu w Grądach cykl zajęć pod hasłem „Kto ty jesteś? – Polak mały”  zakończony konkursem plastyczny dla dzieci „ Drzewo genealogiczne mojej rodziny”. Tematem przewodnim  wszystkich ww. działań działań była historia lokalna, a celem promocja literatury historycznej i regionalnej wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych w tym seniorów 60+.

- spotkanie  spotkaniem autorskim prowadzone przez Dariusza Rekosza z aktorem Marianem Dziędzielem  pt. "Trza być w butach na weselu".

Przez cały okres realizacji zadania funkcjonowały  "mikro biblioteki"-  miejsca przeznaczone na książki, spełniające rolę małej biblioteki. Udostępnianie odbywało się na zasadzie wypożyczeń i zwrotów albo przyniesienia nowego tytułu, zgodnie z założeniem „bierz książkę i zostaw książkę". 

W realizacji projektu wspierali nas współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Mędrzechowskiej, Publiczne Przedszkole w Grądach i Publiczne Przedszkole w Mędrzechowie.

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Listopad 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 3

W poprzednim tygodniu: 19

W tym miesiącu: 60

W poprzednim miesiącu: 67

Wszystkich: 4318